در حال بارگیری...
28 ژانویه

نکاتی درمورد لینک سازی ( لینک های خارجی )

اهمیت لینک سازی

لینک های خارجی همواره تاثیر زیادی بر رتبه سایت و سئو دارد. بگونه ای که لینک سازی در بخش سئو خارج صفحه  ( Off Page SEO ) یکی از مهمترین کارهایی است که هر متخصص سئو و طراح سایت باید به آن توجه کند. اما لینک سازی قواعد و قوانینی دارد که اگر رعایت نشوند میتواند تاثیرات منفی در رتبه سایت داشته باشد.

در این مقاله قصد داریم به تعدادی از نکات و قواعد لینک سازی اشاره کنیم و به این پرسش پاسخ دهیم. ( آیا هر لینک خارجی در سئو سایت ما تاثیر دارد ؟) :

اعتبار دامنه سایتی که از آن لینک دریافت میکنیم :

برای دریافت لینکهای خارجی از سایتهای دیگر نباید به سراغ هر سایتی رفت. چرا که بسیاری از وبسایتها به عنوان اسپم شناخته شده اند و دریافت لینک از آنها ارزشی ندارد. این سایتها را میتوانید در لیست سایت های اسپم شده پیدا کنید و آنها را Disavow کنید تا خیالتان از بابت پنالتی گوگل راحت باشد.

کیفیت صفحه ای که لینک در آن قرار میگیرد :

صفحه ای که از آن لینک خارجی دریافت میکنید بسیار اهمیت دارد که از کیفیت بالایی برخوردار باشد. چرا که وبسایت هایی هستند که در صفحات خود اقدام به خرید و فروش لینک میکنند. دریافت لینک از این نوع صفحات ارزشی ندارد. قطعا این لینک ها به اندازه لینک های Editorial که توسط نویسنده در مقالات خود قرار میدهند، ارزش ندارد.

همچنین وضعیت سئو داخلی صفحه ای که لینک از آن دریافت کرده اید هم بسیار مهم میباشد. چرا که خود صفحه هم باید بصورت استاندارد سئو شده باشد.

ارتباط موضوع صفحه ای که از آن لینک خارجی دریافت کردیم :

لینک هایی که در سایت های فروش بک لینک قرار میگیرند بدلیل رعایت نشدن موضوع صفحه و با سایت هدف لینک، تاثیر زیادی ندارند. ارتباط موضوعی بین صفحه حاوی لینک، متن لینک و سایت هدف لینک باعث افزایش کیفیت صفحات و در نتیجه تاثیر بهتر لینک دریافتی میشود.

کلمات قبل و بعد لینک ها :

” فروش قطعات خودرو “

خدمات شبکه

 اگر در یک صفحه این کلمه که در بالا ذکر شد، لینک شوند به سایت هدف، کاملا مشخص است که سایت مبدا یک سایت فروش بک لینک میباشد و ممکن است این موضوع باعث نارضایتی کاربر شود. البته این موضوع باعث بی تاثیر شدن لینک دریافتی نمیشود. اما برای بهینه تر شدن سئو باید همه موارد را در نظر گرفت.

داشتن لینک در صفحات اجتماعی :

بعضی از شبکه های اجتماعی مانند فسبوک، گوگل پلاس، لینکدین و… اجازه گذاشتن لینک در پست ها را به ما میدهد. میتوانیم با قرار دادن بخشی از مطالب سایت و قرار دادن لینک آنها، دیگران را تشویق به بازدید از سایت خودتان کنید.

نتیجه گیری :

دریافت بک لینک از سایت های دیگر میتواند تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت داشته باشد. اما باید با در نظر گرفتن استانداردهای این کار اقدام به لینک سازی کنیم که بتوانیم از تاثیرات مثبت آن استفاده کنیم. در آخر ذکر این نکته خالی از لطف نیست که لینک های داخلی هم از اهمیت بسزایی در سئو برخوردار است که نباید از آن غافل شد.

دیدگاه خود را بنویسید

*

code